Forum Politechniki Wrocławskiej

Nieoficjalne forum PWR zaprasza! Sprawdź opinie o prowadzących!

FAQ Szukaj Użytkownicy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj Rejestracja Linki Dotacje

Poprzedni temat «» Następny temat
Wnioski o stypendia, a Edukacja.CL
Autor Wiadomość
Gorgonek 

Wysłany: 2009-07-08, 15:10   Wnioski o stypendia, a Edukacja.CL

Doszły mnie słuchy, jakoby w dziekanacie W4 przestali przyjmować wnioski o stypendia. Podobno "trzeba będzie przez edukację składać". Podobno tak samo jest w innych dziekanatach.

Zadzwoniłem, żeby się upewnić co i jak.
Nawet gdy już złożyliście wnioski, trzeba będzie ponownie to zrobić przez Edukację.CL i dodatkowo wydrukować, po czym dostarczyć do dziekanatu.

Wiadomo, w Edukacji są błędy z punktami ECTS itp, więc zapytałem od razu czy to system marki CL będzie liczył średnie.
Niestety, na razie nie wiadomo nic. Nawet od kiedy będzie można składać podania.
W razie czego, gdyby edukacja namieszała lub czegoś nie uwzględniła [nie ma w niej ocen z kursów językowych/humanistycznych/sportowych], będzie trzeba się odwoływać od decyzji komisji.

Podsumowując. W połowie września logujcie się na edukację, może już będzie opcja składania wniosków. Wypełnijcie, wydrukujcie i donieście.

Jeśli wydaje Ci się że zaliczyłeś, to masz rację... wydaje Ci się :mrgreen:

zwierzak2003 
mgr inż.

Wydział: W-8 IZ
Wysłany: 2009-08-23, 16:49   

Tak samo na pewno jest też na W-8, dodatkowo pocieszę was, że wy dopiero teraz natykacie się na ten system a my mamy z nim styczność 1.5 roku ;)

Edukacja.CL czasami źle nalicza ECTS, nie ma co tym się przejmować, bo to nie ona generuje średnią. Średnią za semestr/rok wpisujemy ręcznie do formularzy, więc problemów nie powinno być. Kiedy pierwszy raz wszedł do nas ten system to wszyscy teoretycznie mieli oblany kurs z Podstaw Programowania (pomimo, że większość miała go zaliczona). Kazano nam się tym nie przejmować i kiedy będzie czas to poprawią to. Do tego czasu każdy z W-8 z teraz już 3 roku ma deficyt i prawdopodobnie z nim skończymy studia. Pomimo niby automatyzacji nadal wszystko odbywa się na papierze i kalkulatorze.

Na moim wydziale (przypominam, W-8) dodatkow podania o akademik składamy również przez Edukacją.CL.

Podania mają się podobno pojawić na tydzień przed terminem ich składania. Więc serwis na pewno padnie. Poza tym przypominam sobie co było rok temu podczas składania podań o stypendia wszelkiego rodzaju. W końcu termin przyjęć został przedłużony o kolejny tydzień, bo mało kto zdążył złożyć na czas, a w dodatku to nie była wina ludzi, a chorego systemu składania (najpierw przez portal, potem na portalu "przekazać" sprawę i na koniec przynieść podpisany papierek do dziekanatu).

Berecik 
mgr inż. :)

Wydział: W10 Mechaniczny
Wysłany: 2009-09-18, 12:14   

dla ludzi ktorzy maja problem ze skladaniem podan (a wlasciwie nie maja tej opcji)

trzeba wejsc w "Dane osobowe" i je potwierdzic, wtedy pojawi sie opcja skladania podan:)

Natalia115

Wysłany: 2009-09-25, 16:30   

piszę w sprawie składania wniosków przez edukację cl........próbowałam wypełnić podanie o stypendium socjalne i system źle mi wylicza dochód na jedną osobę.......bo całkiem inną kwotę podano mi w biurze rachunkowym, bo dochodzi u mnie dochód utracony itp. .....więc już nie wiem co robić.

Gorgonek 

Wysłany: 2009-09-25, 17:13   

Pierwsze co powinnaś zrobić to kontakt z administratorem Edu.cl, potem kontakt z dziekanatem swojego wydziału i sekcją spraw socjalnych [stypendia, akademiki, etc]

Jeśli wydaje Ci się że zaliczyłeś, to masz rację... wydaje Ci się :mrgreen:

Natalia115

Wysłany: 2009-09-26, 13:29   

a czy ktoś wie o co chodzi z tymi opłatami za utrzymanie na miesiąc?bo takie coś pojawia się w formularzu do stypendium na edukacja cl.co tam trzeba wpisać?

simara

Wysłany: 2009-09-28, 18:19   

Wiecie może jakie dokumenty trzeba przynieś do stypendium socjalnego?

marcuss 
Jaaairrrr

Wydział: W-4 EKA
Rok studiów: 5
Wysłany: 2009-09-28, 23:21   

bylbym bardzo wdzieczny ktos powidzla co tu trzbea wpisac na eukacji cl.

Dochód ogólny (format: xxx xxx,yy)
Dochody opodatkowane na zasadach ogólnych

Dochód zryczałtowany (format: xxx xxx,yy)
Dochody opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym

Dochód nieopodatkowany (format: xxx xxx,yy)
Dochody inne nieopodatkowane podatkiem dochodowym

a mam takie dane:
przychod,
dochod (przycod pomnjeszony o koszty uzyskania przychodu, bez pomnjeszania skaldi na ubez piczenie spolczene i zdowtne oraz nalezny podatek dochodowy)
podatek
skaldki na ubezpieczenie zdrowotne odliczone od podatku
skaldki na ubezpiecznie spoleczne odliczone od dochodu

:neutral:

Eoghan

Rok studiów: 3
Wysłany: 2009-10-27, 23:52   

Mam takie pytanie dotyczące etapów zatwierdzania wniosków o stypendia socjalne.
Na edukacji przy założonych sprawach miałem status "Zweryfikowano". Teraz przy stypendium socjalnym pojawiło się "Do rozpatrzenia" "Brak decyzji".
Czy to jest ok, czy nie do końca? Bo te wnioski wypełniłem w kilku momentach na czuja, a niestety panie w dziekanacie nie miały zbytnio czasu tłumaczyć co i jak, gdy za drzwiami stało 100 następnych osób.
Druga sprawa, to czy jeśli decyzja o przyznaniu stypendium będzie negatywna, to czy można się od niej odwołać, czy kasa za październik i listopad przepada?

helo59 

Wydział: W-5 Elektryczny
Wysłany: 2010-09-08, 15:42   

marcuss napisał/a:
Dochód ogólny (format: xxx xxx,yy)
Dochody opodatkowane na zasadach ogólnych

Dochód zryczałtowany (format: xxx xxx,yy)
Dochody opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym

Dochód nieopodatkowany (format: xxx xxx,yy)
Dochody inne nieopodatkowane podatkiem dochodowym

a mam takie dane:
przychod,
dochod (przycod pomnjeszony o koszty uzyskania przychodu, bez pomnjeszania skaldi na ubez piczenie spolczene i zdowtne oraz nalezny podatek dochodowy)
podatek
skaldki na ubezpieczenie zdrowotne odliczone od podatku
skaldki na ubezpiecznie spoleczne odliczone od dochodu

prosze o to samo

silvestr1991 

Rok studiów: 1
Wysłany: 2010-09-09, 19:09   

Witam, jestem studentem I roku infy na IZ ( dopiero teraz zaczynam studia) i czy mogę złożyć "Podanie o stypendium za wyniki w nauce dla rozpoczynających studia", bo za bardzo nie wiem :(

Proszę o odp.
Pozdrawiam

Piotrek_16 
mgr na EiT

Wysłany: 2010-09-09, 19:27   

O ile mi wiadomo jest to stypendium tylko dla mieszkańców miasta Wrocław... :) , ale musisz pytać dalej :)

silvestr1991 

Wysłany: 2010-09-09, 20:54   

Czyli mogę składać, ponieważ jestem z Wrocławia, dobrze zrozmiałem ? :)

Piotrek_16 
mgr na EiT

Wysłany: 2010-09-09, 21:21   

no wg mnie tak :) ale najlepiej zadzwon i sie dopytaj ;)

Estiny 

Rok studiów: 5
Wysłany: 2010-09-09, 21:43   

silvestr1991 napisał/a:
Witam, jestem studentem I roku infy na IZ ( dopiero teraz zaczynam studia) i czy mogę złożyć "Podanie o stypendium za wyniki w nauce dla rozpoczynających studia", bo za bardzo nie wiem
Jestem prawie pewna, że to jest stypendium dla rozpoczynających studia II stopnia.
Piotrek_16 napisał/a:
O ile mi wiadomo jest to stypendium tylko dla mieszkańców miasta Wrocław... :) , ale musisz pytać dalej :)

Mi wiadomo, że stypendium o którym piszesz to stypendium matematyczne Wrocławia (czy jakoś tak się to nazywa) i składa się je w urzędzie miasta.
Więcej info na www.wroclaw.pl

Odpowiedz do tematu