•  Tadziu Sznuk  
  Wydział: W10 Mechaniczny
  Rok studiów: 1

  zobacz profil
  szybka wiadomość
 • 0
 • cytuj |

 • Witam bardzo serdecznie,
  Czy ktoś z tutaj obecnych robił kratownicę i belkę nr 5(z bodajże 6. i 9. tabeli)? (Belkę można znaleźć tu: o tutaj
  Osobiście męczę się z nimi prawie cały dzień z raczej marnym skutkiem.
  W temacie kratownicy: stosując metodę Rittera(zacząłem od lewej strony), problem dotyczy sił wewnętrznych w prętach tych najbardziej "skośnych". Czy istnieje jakiś lepszy sposób na znalezienie odległości od linii ich kierunku do prawego wierzchołka całej kratownicy niż dorysowywanie trójkątów podobnych?

  A co do belki:
  Pierw myślałem, że najzwyczajniej w świecie źle rozwiązałem układ równań(byłbym wdzięczny za rozwiązanie do porównania), bo w przegubie na odcinku gdzie działa siła ciągła nie zerują mi się momenty. Na odcinku 7<=x<11,5 wzór wyszedł mi następujący: Ray*x-P1(x-1,5)+Rc(x-7)-q(x-7)([x-7]/2). Przegub znajduje się w odległości 9 od lewej strony belki, więc nic w tym wzorze się dla niego nie zeruje. Gdyby jednak ostatni składnik był równy zero, to całość momentów faktycznie by się wyzerowała. Ray= 10,86 kN, Rc= 22,39 kN. Obie wartości z dość prostych równań, które sprawdzałem już parę razy(siła momentów na lewo od przegubu D i suma momentów na lewo od przegubu B)

  Z góry serdecznie dziękuje za wszelką pomoc.
 • Google
  reklama
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Then, after many years modified again, this time by Piotrek © 2014
Strona wygenerowana w 23,8ms. Zapytań do SQL: 15